Паметници и Находки

По българските земи след приемането на христянството много голяма част от езическите капища (светилища) биват разрушени и на тяхно място се строят черкви.
В Секцията " Археология и Находки" ще се показват неща открити и преработени за да се опровергае прабългаристката теза ,че няма така наречена славянска археология по нашите земи.




3. Край Монтана днес лежат остатъците на една антична крепост. Тя се намира на 40м. над града върху височината " Калето".

Културният и стопански напредък на местността бива прекъснат в средата на 3 век поради готските и хунски нашествия.Точно тогава е изградена крепостта. Тези нападения се засилват през 4 и 5 век и тогава е изградена и втора крепостна стена (протейхизма).
В късния 6 век обезлюдените поради нашествията на варварските племена балкански провинции на Византия  са залети от славянското море.
Върху цялата площ на комплекса славяните изграждат свое селище.
Днес са открити част от жилищата и светилище.
На  снимката се вижда ритуалната площадка. 



-----------------------------------------------------------------------------------------------------
 2. Втората е от  Благоевградско. По - точно от Разлог. В една от църквите в тази местност е открита свастика.


Този тип свастика е характерен само за славянските племена.За славяните свастиката е била символ на късмет и соларен символ. Ние сме имали най-голямо тяхно рознообразие от всички други народи в Европа.

Горепоказаната свастика е точно по този образец. В днешно време я изпозлва руската националистическа организация "Славянски Съюз".


-----------------------------------------------------------------------------------------------------
1. Първата е от гр. Елена , Търновско. Ето и за нея:
Славяните от българската група (дн. българи) приспадат към славините, или така наречените - южни славяни.
Славините се отличават от антите ( източните славяни) и венетите ( западните славяни) , че няма открити масивни идоли и кумири.
Според повечето днешни специалисти и археолози славяните са използвали свещени дървета ( дъбове), същевременно има открити малки идолчета и изсечени в скали знаци.








Гръмовитник , край гр. Елена

На горепоказаната снимка се вижда изсечен в скалата гръмовитник . Той е неизвестна находка в археологическите записки. За жалост , българските учени защитаващи иранският произход на българите се опитват да я унищожат.

За знака "Гръмовник" : Гръмовника е символ на бог Перун. Слагал се е на места, които е трябвало да бъдат защитени от мълниите му. Бил е поставян на къщи и постройки за да ги пази от гнева Перунов. Той е един от основните и използвани славянски знаци и днес.




Това е изсеченият в скалата гръмовник в изчистен вид, Виждат се пораженията от вековете и ...протобългаристките археолози.



По-често гръмовника се изобразява по този начин (някои смятат двата знака за абсолютно различни по смисъл) :